Красноторська селищна рада

смт. Красноторка, Донецької області

  • (0626) 44-31-43

Благоустрій 2017-2019 роки

Благоустрій по Красноторській селищній ради

на 2017 -2019 роки

Вступ

За останні роки в населених пунктах громади накопичилось безліч проблем, пов’язаних із недостатнім рівнем та несистематичним проведенням заходів у сфері благоустрою, які потребують термінового вирішення.

Сучасний стан благоустрою сіл та селища громади

В  смт. Комишуваха, смт. Красноторка незадовільний стан автобусних зупинок, тому необхідно відремонтувати існуючі та побудувати нові сучасні зупинки з вказівниками назв населеного пункту.

Особливу увагу слід звернути на дороги. Звичайно, заасфальтувати всі грунтові дороги вулиць – завдання не під силу, але влаштувати тверде вуличне покриття – можливо. Для таких цілей можна використати ряд матеріалів (щебінь, відсів, тощо).

Культові споруди громади підтримуються в більш-менш належному стані, однак кладовища, які прилягають до території не можна сказати, що вони в належному стані. Не всі території кладовищ огороджені, влітку зарослі бур’яном, на самих кладовищах виявляються стихійні сміттєзвалища.

В цьому напрямку планується організувати розробку заходів благоустрою кладовищ, обов’язково періодично вивозити сміття, влаштувати під’їзди з твердим покриттям, сучасні огорожі навколо кладовищ. Питання стосовно вивозу твердих побутових відходів нестандартного сміття потребує значних зусиль, щодо організації вирішення.  Розуміємо, що досягти ефекту у ліквідації сміттезвалищ можна лише шляхом організації збору ТПВ,  придбанням та встановленням урн, контейнерів.

Зелені насадження на території  селищ  забезпечують створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля і потребують постійного і належного утримання, своєчасного проведення ремонту та реконструкції, на що потрібні відповідні кошти. На сьогоднішній день в селі та селищах громади збільшилась кількість перестійних, аварійних дерев, які потребують заміни на молоді дерева з поліпшеними декоративними властивостями. Санітарний стан зелених насаджень загального користування (парки) здебільшого не відповідають сучасним вимогам ведення паркового господарства, що призводить до збільшення кількості сухостійних дерев, захаращення зелених насаджень. Потребує вирішення питання збереження історії, культури, археології. Памятник загиблим воїнам  втратив  свій архітектурний вигляд, а територія біля нього, занедбана. Програмою передбачається реставрація, реконструкція і в окремих випадках відновлення пам’ятних знаків.

Разом з тим, необхідно звернути увагу стосовно облаштування спортивних та дитячих майданчиків. З метою вирішення зазначеного питання до роботи слід залучати громадські організації, вишукувати земельні ділянки для занять спортом, відпочинку, дитячих ігор.

Програмою передбачається також знайти можливості та вирішити питання виготовлення трафаретів з назвами вулиць, номерів будинків та вирішити питання освітлення всіх вулиць населених пунктів.

Мета та основні завдання Програми

Основною метою Програми є організація робіт з інженерного захисту, розчищення та озеленення територій, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів щодо поліпшення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму тощо, що здійснюються  на території громади, з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля. Для розв’язання цих завдань необхідно:

– розробити і здійснити ефективні та комплексні заходи з утримання територій селищ та села у належному стані, їх санітарного очищення, збереження об’єктів загального користування, а також природних ландшафтів, інших природних комплексів і об’єктів;

– організувати належне утримання і раціональне використання територій, будівель, інженерних споруд та об’єктів рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного, іншого призначення;

– створити умови для реалізації прав суб’єктами господарювання у сфері благоустрою населених пунктів;

– здійснити заходи з благоустрою населених пунктів, озеленення та утримання в належному стані садиб, дворів, парку, вулиць, кладовищ, братських могил, обладнання дитячих і спортивних майданчиків, ремонту шляхів і тротуарів, інших об’єктів;

– забезпечити проведення ремонту, реконструкції, виготовлення нових в’їзних знаків в селища та села громади;

– організувати проведення робіт з ремонту та реконструкції об’єктів благоустрою комунальної власності;

– дотримуватись правил благоустрію;

– забезпечити виконання заходів щодо реалізації програми благоустрою згідно з обсягами фінансування, зазначеними у додатку до «Програми благоустрою по Красноторській  селищній раді на 2017 -2019  роки.»

Визначені завдання передбачається розв’язати за такими напрямами:

– поліпшення благоустрою кладовищ;

– проведення інвентаризації та паспортизації шляхів населених пунктів;

– проведення роботи з населенням з питань благоустрою та санітарного стану;

– залучення громадських організацій до участі в заходах, передбачених Програмою;

– формування ефективних договірних відносин між усіма суб’єктами надання послуг;

– щорічне, враховуючи реальну ситуацію, коригування програм з метою визначення першочергових заходів.

Джерела фінансування Програми

Фінансування заходів з благоустрою населених пунктів, утримання та ремонту об’єктів благоустрою здійснюється за рахунок коштів селищного бюджету громади або користувачів, якщо це передбачено умовами відповідних договорів, інших джерел фінансування. Фінансування заходів із благоустрою населених пунктів може здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів, організацій, добровільних внесків юридичних осіб та громадян, інших джерел, що не суперечать чинному законодавству. Орієнтовний обсяг фінансування виконання заходів Програми наведений у додатках, які є невід’ємною частиною цієї Програми.

Очікувані результати виконання Програми

Виконання Програми дасть можливість забезпечити:

– збереження стану об’єктів загального користування, історико-культурного, природоохоронного та іншого призначення, а також природних ландшафтів, рекреаційних зон;

– ремонт існуючих та будівництво нових автомобільних доріг (влаштування асфальтового  покриття ґрунтових доріг);

– часткове вирішення питання зайнятості населення;

– поліпшення санітарного стану навколишнього природного середовища населених пунктів  та створення кращих умов для життєдіяльності її мешканців;

– зменшення шкідливого впливу побутових відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини.

План заходів з благоустрою

Красноторської селищної ради на 2017-2019 роки